آغاز به تولید مادربرد شرکت کاسپر ترکیه

شرکت مهندسی کاسپر ترکیه که ابتدا در زمینه تولید رایانه تاسیس شده و سپس به ساخت تلفن نیز پرداخت، هم اکنون آغاز به تولید مادربرد کرده است.

بر اساس بیانیه شرکت کاسپر، یکی از مهمترین گامهایی که طی سالهای اخیر در ترکیه برداشته شده، تولید داخلی فناوری بوده و در حال حاضر مادربردها، تلفن‌ها و رایانه‌هایی ساخت شرکت، همگی توسط مهندسان ترک تولید می‌شوند.

این شرکت کار تولید مادربرد را در پایگاه فناوری مستقر در زمینی بسته به مساحت 34500 متر مربع آغاز کرده است.

مادربردها که تمامی اجزای کامپیوتر، تلفن یا دستگاه دیجیتال را به هم متصل و کنترل می‌کنند، از مهمترین بخش‌های سیستم های الکترونیکی هستند.

براساس بیانیه مذکور در 4 خط تولید مجهز به ماشین آلات و تجهیزات روز، مادربردهای متشکل از حدود 1200 تراشه و قطعه با استانداردهای صنعتی بین‌المللی در خطوط CKD تولید می‌شوند. این قطعات الکترونیکی با کیفیت بالا که تستها و اندازه گیری‌های دقیق را قبل از تولید پشت سر می‌گذارند، به ترتیب از طریق کنترلها و آزمایش‌های مختلف عبور داده شده و به نوارهای SKD مونتاژ می‌شوند.

هزاران گوشی با همین استاندارد بر روی نوارهای SKD با نمونه‌های آزمایشی تولید شده که بسیاری از تست‌های “دوام، عمر و عملکرد” ​​را پشت سر گذاشته و توسط مهندسان کاسپر تایید شده‌اند.

منبع : استانبول/ خبرگزاری آناتولی