رضایت مردم ارمنستان از برقراری پروازهای استانبول-ایروان

ساکنان ایروان، پایتخت ارمنستان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی به ارزیابی ازسرگیری پروازهای دو طرفه به استانبول از 2 فوریه پرداختند.

به عقیده گاگیک دورونتس یکی از این شهروندان آغاز پروازهای بین ترکیه و ارمنستان به تقویت روابط اقتصادی و سیاسی کمک خواهد کرد.

وی افزود: برقراری پروازها بین ترکیه و ارمنستان خوب است، می‌توانیم اجناس بسیار باکیفیتی را از ترکیه بیاوریم. ما دوست داریم محصولات ارمنی را در فروشگاه‌های ترکیه به فروش برسانیم.

آرپی میسوریان یکی از دیگر مصاحبه کنندگان با اشاره به اهمیت پروازها در توسعه گردشگری و تجارت دو کشور، گفت: ارمنی‌های زیادی در استانبول زندگی می‌کنند، این موضوع برای آنها هم خوب است. در حال حاضر محصولات ساخت ترکیه در کشورمان وجود دارد و مردم از کیفیت آنها راضی هستند.

هملت هاکوپیان نیز در این رابطه تاکید کرد: روابط بین مردم بسیار مهم است. این روابط با مردم گرجستان، روس‌ها و ترک‌ها باید حفظ شود. وضعیت جنگ هرگز نتایج خوبی به همراه ندارد. مدیران دولتی باید برای تقویت دوستی بین مردم تلاش کنند.

گفتنی است از 2 فوریه شرکت هواپیمایی پگاسوس پروازهای خود را از فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول-ایروان در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و شنبه و از مسیر ایروان-استانبول نیز در روزهای سه شنبه، جمعه و یکشنبه انجام خواهد داد.

از سوی دیگر، پروازهای شرکت هواپیمایی فلای وان نیز در مسیر ایروان- استانبول در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه انجام خواهد شد.

منبع :ایروان/ خبرگزاری آناتولی