سفر 325 هزار گردشگر به آنتالیا در 15 روز اخیر

سفر 325 هزار گردشگر به آنتالیا در 15 روز اخیر

با از سرگیری پرواز های روسیه گردشگران خارجی برای گزراندن تعطیلات تابستانی به شهر های توریستی ترکیه به ویژه آنتالیا ترکیه آمدند.

در دو هفته اخیر بیش از 325 هزار گردشگر خارجی به آنتالیا سفر کردند. با برنامه صدور گردشگری امن اکثر هتل‌ها، اقامتگاه ها، رستوران ‌ها و کافه‌ های شهرهای توریستی کشور، به ویژه آنتالیا گواهی بهداشت و سلامت اخذ کردند. با این اقدامات ترکیه توجه بسیاری از گردشگران خارجی را به خود جلب کرده است.

رجب یاووز، رئیس گروه گردشگری شورای شهر آنتالیا گفت : از  1 آگوست پرواز های ترانزیت و در 10 آگوست پرواز های مستقیم بین ترکیه و روسیه آغاز شده است و گردشگران زیادی به شهر های ساحلی کشور ترکیه آمده اند. رجب یاووز اضافه کرد : امروز 9479 گردشگر با 126 فروند هواپیما به آنتالیا آمدند، روز گذشته نیز 43 هزار توریست طی 182 پرواز به این شهر زیبای ساحلی ترکیه سفر کردند.

وی با اشاره به استقبال گسترده گردشگران خارجی از شهر آنتالیا ترکیه افزود : آنتالیا از مناطق گردشگری امن است و انتظار می‌رود تا آخر هفته گردشگران بیشتری به این شهر ساحلی سفر کنند. ما تمام تلاش خود را برای اجرا و رعایت پروتکل ‌های بهداشتی می‌کنیم.