صرافی های استانبول

صرافی های استانبول

معاملات ارزی در صرافی انجام می شود به این صورت که ارز کشورهای مختلف در آنها داد و ستد می‌شود. تصور کنید که استانبول را به عنوان مقصد برای سفر خود را برای مهاجرت انتخاب کرده اید، قطعاً در این صورت اولین کاری که باید انجام دهید این است که پول خود را به پول رایج کشور استانبول یعنی لیر و دلار تبدیل کنید. به این صورت می‌توانید از محصولات و خدماتی که در کشور مورد نظر وجود دارد، استفاده نمایید. اگر شما هم قصد سفر برای مهاجرت به کشور استانبول را دارید برای آشنایی بیشتر با صرافی های معتبر استانبول این مطلب را به طور کامل مطالعه نمایید. صرافی های بسیار زیادی در استانبول وجود دارند. اما ما سعی کرده ایم معتبر ترین آنها را در این لیست بگنجانیم. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد صرافی های استانبول به شما می دهیم.

صرافی در استانبول

واحد پول ترکیه

واحد پول ترکیه لیر است. جالب است بدانید که لیر و کروش واحد شمارش پول‌ترکیه هستند. اگر بر روی تمامی اسکناس های ترکیه را مشاهده کنید، تصویر پرتره مصطفی کمال آتاتورک را مشاهده خواهید کرد. این فرد بنیانگذار جمهوری ترکیه است. اسکناس یک لیره ترکیه به رنگ قرمز کلارت، اسکناس آبی تصویری از بزرگترین سد ترکیه به نام سد آتاتورک در پشت آن قرار گرفته است. اسکناس ۵ لیر ترکیه را به رنگ زرد پاستیلی و قهوه‌ای مایل به سبز است که تصویری از مقبره آتاتورک یا آنیت کبیر و آنکارا پایتخت ترکیه در پشت وجود دارد. اسکناس ده لیری ترکیه به رنگ قرمز است که بر روی آن علاوه بر پرتره کمال آتاتورک پرچم‌ترکیه و نقش پیری رئیس در پشت اسکناس قرار دارد. اسکناسی به به رنگ سبز است که در پشت آن ویرانه های شهر افسوس وجود دارد. اسکناس ۵۰ ریالی هم به رنگ نارنجی با تصویری از پادوکیا اسکناسی به رنگ آبی و تصویری از کاخ اسحاق پاشا در پشت آن چاپ شده است. سکه های موجود در ترکیه هم به یک لیر،  ۵۰ کروش، ۲۵ کروش،  ۱کروش، ۵ کروش  و یک کروش تقسیم بندی می شوند. توجه داشته باشید که هر 100 کروش، یک لیر است.

 

آشنایی با صرافی های استانبول

از مهم ترین مسائل در سفر های خارجی تبدیل ارز ایرانی ریال به ارز رایج آن کشور است. از ارزهای جهانی معتبر در تمامی کشورها به خصوص در ترکیه برای پرداخت هزینه ها در طول سفر دلار است. با توجه به نوساناتی که وجود دارد فروش دلار و تبدیل آن به کالی منطقی تر به نظر می رسد. حتما برای شما هم سوال است که چگونه می توان پول رایج مملکت را به ارز تبدیل کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی پاسخ این سوال بپردازیم.

 

  چگونگی تبدیل ارز

یکی از روش های تبدیل ارز در فرودگاه های استانبول است که البته باید بدانید این روش یکی از بدترین روش ها به حساب می آید، زیرا به علت بالا بودن نرخ تبدیل و گرفتن حق کمیسیون تا ۵ درصد راهکار منطقی نیست. به طور کلی باید بدانید که مکان هایی مانند بانک، هتل و فرودگاه ها جزء مکان های نامناسب برای چنج کردن پول به حساب می‌آیند. زیرا آنها ارز شما را به قیمت منطقی و خوبی خریداری نخواهند کرد.

دومین راه کار چنج کردن پول در فروشگاه های برند در ازای خرید است. این راهکار می‌توانند در مواقع ضروری روش خوبی به حساب بیاید. به طور کلی نرخ تبدیل آنها نسبت به فرودگاه ها کمتر است، اما اگر شما صبر بیشتری داشته باشید، می توانید راهکار بهتری را پیدا کنید.

روش سوم به این صورت است که برای تبدیل پول و نقد کردن آن در استانبول می توانید به مغازه هایی در استانبول مراجعه کنید که بر روی سردر آنها نام دوویز نوشته شده باشد، این کلمه به معنی صرافی است. شما در مناطق تجاری مناطق گردشگری و محله های شلوغ و پر رفت و آمد می توانید صرافی های بسیار خوبی را پیدا کنید. نکته قابل توجه این است که شما در این بین و شلوغی پایین‌شهر باید مراقب سارقان باشید، زیرا آن ها در کمین هستند و احتمال دزدی و پرت کردن حواس شما هم بسیار زیاد است. صرافی های بازار بزرگ یا گرند بازار یا کاپالی کارسیسی،  بازار ادویه فروشی مصریان، منطقه تکسیم و منطقه لاله لی استانبول در قسمت اروپایی ترکیه و منطقه سلطان احمد جزء بهترین صرافی ها برای تبدیل ارز به حساب می‌آیند.

راهکار بعدی استفاده از چک مسافرتی به جای ارز است. در واقع این رو چک طوری  به حساب می آید که مبلغی ثابت بر روی آن درج شده است. حتما برای شما هم سوال است که چرا باید از چک مسافرتی استفاده کرد؟ باید بدانید که این شکل ها برای جلوگیری از خطراتی مانند گم شدن، سرقت و کلاهبرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما می توانید در کشورهای توریستی این شکل به عنوان ارز بدهید. برای معاوضه آنها هم باید به مکان های مانند دفاتر پست ترکیه یا PTT در استانبول بروید زیرا صرافی ها در این حالت ممکن است کارمزد بالایی حدود ۹ درصد دریافت کنند که اصلاً به صرفه نیست. توجه داشته باشید که در PTT خدمات دیگری مانند مبادله ارز‌هایی مانند یورو، دلار، آمریکا و استرلینگ بریتانیا انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید بررسی معروف‌ترین صرافی های بازار بزرگ در استانبول بپردازیم.

آشنایی با صرافی در استانبول

آشنایی با معروفترین صرافی های بازار بزرگ در استانبول

اگر شما به استانبول هم سفر کرده باشید به احتمال خیلی زیاد نام قدیمی ترین و بزرگترین بازار ترکیه را به نام بازار سرپوشیده استانبول شنیده‌اید که مساحت آن 30700 متر مربع است. جاذبه های گردشگری بسیار پرطرفدار و محبوب از جانب گردشگران و جهانگردان به حساب می آید. هر سال بیش از ۹۰ میلیون نفر برای بازدید به این بازار می روند. شما می توانید در این مشاهده و مقایسه نرخ ها در نزدیکی ورودی محمود پاشا در بازار طلافروشان مراجعه کنید. در ادامه به بررسی برخی از صرافی های بسیار خوب می پردازیم که بهترین نرخ مبادله را می‌گیرند.

  • قاضی دوویز استانبول

در این صرافی مبادلات ارزی در روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر انجام می شود. آدرس: استانبول، فاتح، نور عثمانیه جادسی، ملا فناوری

 

  • کوربورسا دوویز استانبول

صرافی خدمات مبادله ارز را در روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر انجام می دهد.  آدرس: ترکیه استانبول فاتح، چوهاچی هان سکاک، ملا فناوری محلسی

  • صرافی مرکز دوویز

استانبول در این صرافی هم خدماتی مانند مبادله ارز و طلا در روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر انجام می شود. آدرس : ترکیه، استانبول، فاتح، کیسیچلر جادسی،بایزید محلسی

  • صرافی توران ازمیر

خدماتی مانند مبادله ارز هم در این صرافی یکی از بهترین طراحی‌های استانبول است انجام می‌شود.